Nowości / Recenzje

ART ALNICO Reference

Wśród najnowszych produktów firmy ART. Loudspeakers, do 3 modeli gramofonu Systemdek 3D: Reference, Signature oraz Precision – dołączyła linia głośników ALNICO – wszystkie modele tej linii łączy bowiem najnowsza kopułka SEASa Exotic, wykorzystująca magnesy właśnie Alnico. Wśród najnowszych produktów firmy ART. Loudspeakers, do 3 modeli gramofonu Systemdek 3D: Reference, Signature oraz Precision – dołączyła linia głośników ALNICO – wszystkie modele tej linii łączy bowiem najnowsza kopułka SEASa Exotic, wykorzystująca magnesy właśnie Alnico.
Także w tej linii kolumn, mamy do czynienia z 3 modelami, nazwanymi analogicznie do produktów Systemdek 3D. Model najwyższy REFERENCE to konstrukcja 3-drożna, na średnicy wykorzystująca 8" przetwornik SEASa Exotic, zakres basowy zaś 12" głośnik PHL. Również 3-drożny jest model ALNICO Signature to w uzupełnieniu kopułki Exotic, 5" i 10" SEAS na średnicy i basie. ALNCIO Precision to 2-drożna kolumna, w której zaaplikowano 6" średnio-niskotonowy SEAS.
Cechą wspólną całej referencyjnej linii ALNICO jest szczególnej konstrukcji obudowa z bardzo zwartej i grubej sklejko brzozowej. Materiał jest w poprzek "karbowany" w celu eliminacji rezonansu. Kształt skrzyni jest w przekroju trapezoidalny z szerszym frontem. Wg badań ART. Loudspeakers, taka konstrukcja nadała dźwiękowi większej otwartości i przestrzenności
W planach firmy jest także poszerzenie prostszej linii kolumn – Classic, dotychczas reprezentowanej jedynie przez Emotion Classic 12. Już wkrótce dołącza do niej konstrukcje 2-drozne oraz 3-drożne oparte o 8" calowy przetwornik basowy.

Powrót